×

Nasza galeria, czyli galeria w stylu Szelagowskiej


Nasza galeria, czyli galeria w stylu Szelągowskiej


Nasza galeria była inspirowana pomysłami z programów Doroty Szelągowskiej, w których pokazywała jak ją wykonać krok po kroku. U nas przybrała ona zabawną formę, ponieważ nasze inicjały tworzą ciekawy skrót, którego odpowiednikiem jest wiadomość w telefonie.

SMs

to nic innego jak: Szymon - Małgosia - Szymek

Zdjęcia w ramkach zawierają własnoręcznie obrobione zdjęcia, wykonane przeze mnie napisy, natomiast całości dopełniają: inicjały - pierwsze litery naszych imion oraz anioł z koniczyną z masy solnej i kotek decoupage ze sklejki.



Jak stworzyć domową galerię

Są piękne, ożywiają pomieszczenie i nadają mu pewnego charakteru. Na zdjęciu Szelągowska w akcji, właśnie podczas tworzenia galerii.



Domowe galerie stają się coraz popularniejszym elementem dekoratorskim w domu. Są nowoczesnym sposobem eksponowania zdjęć i ulubionych grafik. Nie istnieje żadna sztywna reguła tłumacząca o tym, co powinno zawierać się w ramkach naszej galerii. Możesz łączyć prywatne zdjęcia z grafikami znalezionymi w czasopismach lub w internecie. Mogą one oddawać charakter twojego domu, pomieszczenia, twojej osobowości, hobby lub po prostu pięknych chwil, które przeżyłaś/eś.

Inspiracji na galerie możecie szukać na Pintereście. Ich różnorodność potwierdza tylko fakt, że domowych galerii jest tyle ilu jest jej autorów. Są takie, które ładnie korespondują z otoczeniem i pokojem, a także takie, które przełamują nudę jednolitych ścian. Jeśli Wy także od jakiegoś czasu zastanawialiście się nad stworzeniem własnej galerii, zapraszamy do małego przewodnika, który krok po kroku objaśni Wam co i jak wykonać.


Co będzie potrzebne:

papier (najlepiej szary do pakowania), ołówek, nożyczki, taśma malarska, gwoździe, młotek, poziomica, centymetr krawiecki lub metrówka

KROK 1: Wybór ściany/miejsca

Jak zdążyliśmy się przekonać oglądając zdjęcia na Pinterest, miejsc wybranych na galerię jest mnóstwo. Może to być ściana nad sofą w pokoju gościnnym, ściana nad biurkiem, nad komodą, nad łóżkiem. W zasadzie każde wolne miejsce, które w najbliższym czasie nie zostanie przysłonięte nowym meblem.

KROK 2:  Wybór formy i stylu

Wśród domowych galerii królują te o niesymetrycznej formie i to w podwójnym tego słowa znaczeniu. Same galerie rzadko kiedy tworzą regularny kształt, to jeszcze ich zawartość (wielkość ramek i elementów tworzących galerie) jest nieregularny. Myli się ten, kto uważa że na galerię powinny składać się same obrazy i zdjęcia. Jak pokazują poniższe inspiracje super sprawdzają się też takie elementy jak zawieszki, lustra, zegary.

A co do stylu tutaj też macie wolną rękę. Możecie zachować wszystko w jednej spójnej kompozycji (np. wyłącznie drewniane ramki i elementy) lub też mieszać drewno z metalem czy plastikiem.

KROK 3: Projektowanie galerii

Kiedy zgromadzisz już wszystkie obrazki, zdjęcia, ramki i elementy tworzące galerię czas zaprojektować jej wzór. Projektowanie galerii najlepiej zacząć od rozłożenia papieru, na którym metodą prób i błędów ułożymy kompozycję naszej galerii. Kiedy uzyskamy efekt zadawalający nas samych, a także współgrający z powierzchnią ściany, czas odrysować ołówkiem wszystkie ramki. Asekuracyjnie warto też wykonać zdjęcie powstałej kompozycji.

KROK 4: Przenoszenie galerii na ścianę


Istnieją dwa sposoby przenoszenia galerii na ścianę

1. SPOSÓB

W pierwszej kolejności wytnij z szarego papieru wszystkie odrysowane ołówkiem ramki. Kiedy zostanie nam już tylko papier z dziurkami umocuj go na ścianie przy pomocy taśmy (malarska lepiej trzyma). W miejsce powstałych dziur po obrazkach wbij w ścianę ich odpowiedniki. Pamiętajcie by na tym etapie korzystać z poziomicy! Unikniecie później rozczarowania związanego z krzywym powieszeniem obrazków.

2. SPOSÓB

Drugi sposób jest bardzo podobny i wydaje się nam, że nawet łatwiejszy. Ten sposób wieszania galerii podpatrzyliśmy u Doroty Szelągowskiej. Zamiast przyklejać do ściany cały arkusz, możesz też odrysować ramki na papierze, wyciąć wszystkie elementy i rozplanować kompozycję bezpośrednio na ścianie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Sielskagosia , Blogger