×

Pierś z kurczaka z papryką, pieczarkami i cebulą




Pierś z kurczaka z papryką, pieczarkami i cebulą


Szukacie pomysłu na szybki, niesamowicie aromatyczny i pełnowartościowy obiad? 
Ta potrawka z kurczaka to strzał w dziesiątkę. Połączenie słodkiej papryki, 
wyrazistych pieczarek i kremowego sosu skradnie Wasze serca.  
Idealny z ryżem, makaronem a także z ziemniakami. Palce lizać! 



  SKŁADNIKI:  
  • 1,2 kg piersi z kurczaka
  • 2 czerwone papryki (może być 1 czerwona i 1 żółta)
  • 2 duże cebule 
  • 500g pieczarek
  • 3 łyżki koncentratu pomidorowego
  • 1 śmietanka 30% (330ml)
  • dowolna przyprawa do kurczaka
  • 2 duże łyżki majeranku 
  • olej do smażenia

  WYKONANIE:  

Piersi z kurczaka pokroić w większą kostkę.




Cebulę pokroić w półplasterki, papryki w paseczki a pieczarki w cienki plasterki.




Pokrojone piersi włożyć do miski, wsypać przyprawę kurczaka, tyle kawałki kurczaka były całe oprószone. Podsmażyć krótko na rozgrzanym oleju. 





Osobno podsmażyć pieczarki z cebulą, dodać papryki, smażyć około 3-4 minuty.





 
Warzywa przełożyć na patelnie z podsmażonymi piersiami i wlać ok. 1-2 szklanek wody. 





Dodać 3 duże łyżki koncentratu pomidorowego. Wymieszać, chwilkę pogotować, wlać śmietankę, wymieszać. Doprawić do smaku majerankiem, posolić. Dusić ok. 5 min, aby smaki się połączyły, a sos lekko zgęstniał.






Danie gotowe! Smacznego!



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Sielskagosia , Blogger