Pierś z kurczaka z papryką, pieczarkami i cebulą
Pierś z kurczaka z papryką, pieczarkami i cebulą
Szukacie pomysłu na szybki, niesamowicie aromatyczny i pełnowartościowy obiad?
Ta potrawka z kurczaka to strzał w dziesiątkę. Połączenie słodkiej papryki,
wyrazistych pieczarek i kremowego sosu skradnie Wasze serca.
Idealny z ryżem, makaronem a także z ziemniakami. Palce lizać!
SKŁADNIKI:
- 1,2 kg piersi z kurczaka
- 2 czerwone papryki (może być 1 czerwona i 1 żółta)
- 2 duże cebule
- 500g pieczarek
- 3 łyżki koncentratu pomidorowego
- 1 śmietanka 30% (330ml)
- dowolna przyprawa do kurczaka
- 2 duże łyżki majeranku
- olej do smażenia
WYKONANIE:
Piersi z kurczaka pokroić w większą kostkę.
Cebulę pokroić w półplasterki, papryki w paseczki a pieczarki w cienki plasterki.
Pokrojone piersi włożyć do miski, wsypać przyprawę kurczaka, tyle kawałki kurczaka były całe oprószone. Podsmażyć krótko na rozgrzanym oleju.
Osobno podsmażyć pieczarki z cebulą, dodać papryki, smażyć około 3-4 minuty.
Warzywa przełożyć na patelnie z podsmażonymi piersiami i wlać ok. 1-2 szklanek wody.
Dodać 3 duże łyżki koncentratu pomidorowego. Wymieszać, chwilkę pogotować, wlać śmietankę, wymieszać. Doprawić do smaku majerankiem, posolić. Dusić ok. 5 min, aby smaki się połączyły, a sos lekko zgęstniał.

Danie gotowe! Smacznego!














Brak komentarzy:
Prześlij komentarz